Denisa Tomášková / lektor

Permakultuře jsem se vyučila u zakaldatele Billa Mollisona, jeho žáka Geoffa Lawtona a dalších skvělých lidí. Největšími učiteli mi jsou však moji klienti, kterým navrhuji permkaulturní zahrady a usedlosti.  Se svou rodinou se snažím rozvíjet permakulturní projekt Permakulturní Domácnost, jehož rozloha je v současné chvíli kolem 8000m2.

Kontakt

Biografie

PDC jsem absolvovala u zakladatele permakultury Billa Mollisona a jeho žáka Geoffa Lawtona v Permaculture Rasearch Institute v Turecku. Přestože moje dráha původně směřovala k profesi psychoterapeuta – mám za sebou studium medicíny, psychologie a několik psychoterapeutických výcviků, permakultura se nakonec ukázala nejlepší terapií pro mou vlastní duši a cestou z bezradnosti nad stavem světa. Po PDC přišly další kurzy – Teacher´s Course s australankou Rosemary Morrow, Regenerative Agriculture s průkopníkem velkoplošné permakultury a regenerativního zemědělství Darrenem Dohertym, Holistic Management s Kirkem Gadziou a další specializační kurzy.

Od roku 2010 jsem učila PDC ve večerní permakulturní škole v Boskovicích a úvodní kurzy u nás a na Slovensku. Od roku 2013 se podílím na činnosti Akademie permakultury v Praze. Dlouhodobě spolupracuji s klienty na realizaci permakulturních projektů u nás i v zahraničí.

V současné době žiji v Polabí s manželem a čtyřmi dětmi, kde společně rozvíjíme svůj vlastní permakulturní projekt Permakuturní Domácnosti. V permakultuře se v současné době soustředím na městskou a příměstskou permakulturu, jelikož je to prostředí, ve kterém žiji. Velmi mě však zajímá i komplexní řešení pro venkov a obnova krajiny.

Další PK specializace:

  • Regenerative Agriculture: Darren Doherty
  • Holistic Management: Kirk Gadzia
  • Permaculture Teacher´s course: Rosemary Morrow
  • Lektorka permakultury: od roku 2010 doma i v zahraničí
  • Permakulturní domácnost - kuchyňská zahrada a cca 7000m2 sadů
  • Více na www.permadoma.cz

Ostatní Lektoři

Denisa Tomášková

Aktuální nabídku kurzů najdete v kalendáři na webu Permakultura CS

Kontakt

Provozovatel

Akademie permakultury, pobočný spolek Permakultura CS, z.s.


Poštovní adresa

Akademie permakultury
Na čihadle 55/95, 160 00 Praha
Česká republika, CZ

Elektronicky

website / facebook
info@akademiepermakultury.cz
+420.604414901