Tomas Remiarz / lektor

Tomas má přes 20 let praxe v aplikovaném permakulturním designu, v praxi i s učením. Během svého života pracoval v Británii a mnoha zemích Evropy, kam ho jeho pracovní a poradenské cesty zavedly, včetně Francie, Německa, České republiky, Belgie, Holandska a celé území Británii. Tomas mluví plynně anglicky, německy a trochu česky :-). V ČR vedl PDC na Sluňákově v roce 2015 a byl součástí Summer school of permaculture na ČZU v Praze 6 na Suchdole. V roce 2017 byl lektorem kurzu Forest gardens in practice v Merbolticích a na ČZU v Praze Suchdole měl přednášku na stejné téma.

Biografie

V současné době Tomas žije a pracuje v co-housingovém projektu v Herefordshire, na hranicích Anglie a Walesu. Předtím strávil 6 let jako projektový manažer skupiny Treesponsibility pro obnovu lesa v Pennines, na severu Británie. Několik let trávil tím, že projel na kole celé království a Evropu, aby se seznámil s projekty, ve kterých pracoval, pomáhal, konzultoval a učil.

Tomas byl v letech 2007 – 2012 předsedou Permakulturní Asociace Británie a v její radě působí dodnes jako jeden z předsedů Výzkumné a Poradní Rady Permakulturní Asociace UK. Je také aktivním tutorem pro udělování permakulturních diplomů.

V roce 2017 mu vychází jeho první kniha Forest gardens in practice - mapující proces vzniku, údržby a úspěchy i rozdíly tzv. forest gardens (u nás tzv. jedlý les nebo lesní zahrada) na území Británie a Severní Evropy.

Více na

https://www.permaculture.org.uk/user/tomas-remiarz/diploma-tutor-profile

Tomas Remiarz has 20 years experience in permaculture design, teaching and practice, having worked in the UK and various European countries. He has worked with trees and forest gardens for a long time, from upland reforestation to community orchards and forest gardens. His new book, Forest gardening in Practice, is the first systematic review of temperate forest gardening. www.reallifeforestgardens.com

Tomas currently lives on a co-operative smallholding at the England/Wales border (Earthworm Housing Cooperative). He has been to Czech Republic to teach courses on permaculture design, international Permaculture Design Course in 2015 and more can be found about the teacher at Brittish Associacion website: www.permaculture.org.uk/user/tomas-remiarz/

Ostatní Lektoři

Tomas Remiarz

Aktuální nabídku kurzů najdete v kalendáři na webu Permakultura CS

Kontakt

Provozovatel

Akademie permakultury, pobočný spolek Permakultura CS, z.s.


Poštovní adresa

Akademie permakultury
Na čihadle 55/95, 160 00 Praha
Česká republika, CZ

Elektronicky

website / facebook
info@akademiepermakultury.cz
+420.604414901